Album Než zhasnem

Milí přátelé, chtěli bychom vás upozornit na to co se chystá, připravujeme vydání alba, které bude spojovat muziku kapely Dooušek s linoryty Marie Vrbové. Tedy hudbu s výtvarnem.

Jaké rodící se album bude? Nahráno bude devět písní. Rozhodli jsme se pro výpravnější formu vydání než jen samotné nahrávky a booklet. Chceme album vydat ve formátu knížky s ilustracemi k jednotlivým písním, s kvalitní vazbou i tiskem. Vznikne tak deset originálních barevných linorytů, které budou vyvedeny spolu s textem básně každý na samostatné dvoustraně – devět k písním a jeden linoryt jako obálka. Součástí této dvoustrany, zvažujeme, by měl být odkaz na píseň na internetu, kde bude možné si ji poslechnout na mobilním zařízení, případně píseň propojit s videoklipem. V knize bude vloženo CD s devíti nahrávkami.

Jak jsme s tím daleko? Připravujeme se technicky, řešíme výběr nahrávacího studia a vydavatelství a především financování. Rozhodli jsme se pro financování formou crowdfundingu, tedy shromážděním potřebné sumy od drobných dárců. Pro dárce budeme mít připraveny odměny dle výše příspěvku. Mezi nimi se objeví i vydané signované alba Dooušku a pro ty nejštědřejší – originály jednotlivých linorytů z alba.

Jak album podpořit? Potřebná částka je prozatím odhadnuta na cca 70-80tis Kč. Bez vaší pomoci se může projekt stát nesplnitelný, ale zároveň se toho nebojíme, poněvadž věříme, že akce neselže zrovna na tomto bodě, staňte se fanoušky a nic vám neunikne: