Podpořte nás na startovac.cz

Dnes jsme zahájili kampaň na startovac.cz pro podporu nahrávání našeho alba. Chtěli bychom ho nahrát dobře a to stojí čas a peníze. Pokud nás chcete podpořit, přispějte libovolnou částkou nebo sdílením tohoto projektu. Dá nám to větší svobodu při nahrávání ve studiu. Děkujeme moc.

 

Album Než zhasnem

Milí přátelé, chtěli bychom vás upozornit na to co se chystá, připravujeme vydání alba, které bude spojovat muziku kapely Dooušek s linoryty Marie Vrbové. Tedy hudbu s výtvarnem.

Jaké rodící se album bude? Nahráno bude devět písní. Rozhodli jsme se pro výpravnější formu vydání než jen samotné nahrávky a booklet. Chceme album vydat ve formátu knížky s ilustracemi k jednotlivým písním, s kvalitní vazbou i tiskem. Vznikne tak deset originálních barevných linorytů, které budou vyvedeny spolu s textem básně každý na samostatné dvoustraně – devět k písním a jeden linoryt jako obálka. Součástí této dvoustrany, zvažujeme, by měl být odkaz na píseň na internetu, kde bude možné si ji poslechnout na mobilním zařízení, případně píseň propojit s videoklipem. V knize bude vloženo CD s devíti nahrávkami.

Jak jsme s tím daleko? Připravujeme se technicky, řešíme výběr nahrávacího studia a vydavatelství a především financování. Rozhodli jsme se pro financování formou crowdfundingu, tedy shromážděním potřebné sumy od drobných dárců. Pro dárce budeme mít připraveny odměny dle výše příspěvku. Mezi nimi se objeví i vydané signované alba Dooušku a pro ty nejštědřejší – originály jednotlivých linorytů z alba.

Jak album podpořit? Potřebná částka je prozatím odhadnuta na cca 70-80tis Kč. Bez vaší pomoci se může projekt stát nesplnitelný, ale zároveň se toho nebojíme, poněvadž věříme, že akce neselže zrovna na tomto bodě, staňte se fanoušky a nic vám neunikne:

Beztíže

Na leden chystáme mimořádnou akci. Marie má narozeniny a tak to bude veliký.  Jako fakt veliký. Poslední tři roky pracovala na barevných linorytech a už nazrál čas je vystavit. Je poctivá ruční práce, rytá do starých lin a ručně lisované, barva po barvě tištěná. Tady je malá ukázka:

Víc je toho k vidění na facebooku Marie, kde ji můžete potěšit nějakým tím lajkem.

A aby do toho zahrajeme s kapelou, zvukaře máme šikovného, nacvičeno je taky. Je to večer, který si chceme užít naplno. Taky možná prozradíme něco pěkného, co na letošek chystáme.

Beztíže